1. Загальні поняття про ортодонтію

  2. Як виправити прикус та які брекети краще використовувати

  3. Детальніше про різні види брекет-систем

  4. Співвідношення між ціною та матеріалами брекетів

  5. Види брекетів, залежно від їх конструкції, фіксації та місця установки

  6. Показання та протипоказання до застосування брекетів

  7. Тривалість ортодонтичного лікування брекет-системою

  8. Чому варто замовити брекет-системи в інтернет-магазині BREKET.COM.UA

    Аномалії прикусу сприяють виникненню захворювань всієї зубо-щелепної системи, зокрема патології скронево-нижньощелепного суглобу, підвищеного стирання зубів. Сьогодні сучасна ортодонтія та застосування високих технологій дозволяє досягати бажаних результатів лікування зубів як з естетичної, так і з функціональної точки зору, а також незалежно від віку пацієнта. 

    Загальні поняття про ортодонтію

    Ортодонтія – це розділ стоматології, який займається виправленням і попередженням аномалій розташування зубів і порушень прикусу. 90% людей мають такі порушення, але більшість навіть не помічають їх. 

    Перший похід до ортодонта повинен відбутися у віці 5-6 років. З цього віку лікар-ортодонт може прослідкувати за правильним ростом щелеп і зубів, і при необхідності відкоригувати його за допомогою трейнерів та інших апаратів. Правильний прикус – це не лише естетика, а й попередження розвитку різноманітних захворювань зубів, щелеп та інших систем організму. 

    Людина з нерівними зубами соромиться посміхатися і відверто радіти життю. В сучасному суспільстві такі люди можуть мати психоемоційні порушення, проблеми в особистому і професійному житті. Всі відомі люди, які вважаються ідеалами краси, володіють сяючими посмішками з ідеально рівними зубами. Але ж не всі вони народилися з такими усмішками. Більшість з них лікував ортодонт, іншими словами їм допомогла ортодонтія, і вони не приховують цього. Але, крім естетичної, є ще й функціональна проблема, яка є важливішою для здоров’я всього організму. Нерівне розташування зубів, їхня скупченість не дають змоги проводити повноцінну гігієну, що призводить до захворювань зубів, ясен, пародонту.

    Як виправити прикус та які брекети краще використовувати

    Сучасні брекет-системи вирізняються ефективністю, зручністю конструкції та непомітністю для оточуючих. Брекети розрізняють: 

    1) За фіксаціями: 

    зовнішні (вестибулярні) і внутрішні (лінгвальні); 

    2) За матеріалом: 

    • металеві;
    • пластикові;
    • золоті.

    3) За функціями: 

    • лігатурні, які утримують дугу за допомогою еластичних або металевих лігатур;
    • самолігатурні або безлігатурні, які утримують дугу за допомогою спеціального замка, що дозволяє відпрацювати дузі ресурс вирівнювання зубів на всі 100%.

Детальніше про різні види брекет-систем

Брекет-система – це незнімна конструкція, що складається із самих брекетів, підв’язаних до них за допомогою ортодонтичних дуг та еластичних лігатур і тяг. Брекети фіксуються на зубах спеціальним клеєм. 

Як працюють брекети? Переміщення зубів відбувається завдяки помірному, але тривалому тиску ортодонтичної дуги, яка повертається до первинної форми завдяки «пам’яті форми» – якості нікель-титанового сплаву, з якого вона зроблена. Ця сила здатна перемістити зуби в будь-якому напрямку.

Брекети виготовляють із різних матеріалів. Кожен з них має свої особливості, а виготовлені з них брекети – різну вартість. Розберемо детальніше, які бувають брекети. 

Найбільш популярні види брекет-систем:

Естетичні брекети 

Для тих, хто не бажає ставити металевий вид брекетів, є відмінне рішення – естетичні брекети. Ключова відмінність і перевага естетичної брекет-системи – такі види брекетів практично не видно на зубах. Це ідеальне рішення для медійних людей і пацієнтів, котрі не хочуть кардинально змінювати свою усмішку на період ортодонтичного лікування. 

металеві брекети

Металеві брекети

Металеві брекети – самі брекети і дуги, які виготовлені з металу. Це найбільш відома і доступна система. При її застосуванні швидше досягається бажаний ефект. Відбувається це тому, що сила тертя між дугою і пазом брекета менша, ніж при використанні інших матеріалів, а тому і переміщення зубів до нормального стану відбувається за більш короткі терміни.

Керамічні брекети 

Керамічні брекети – брекети виготовлені з кераміки. Вони менш помітні на зубах, і до них менше пристає наліт. Ця система більш зручна для пацієнтів, яким важлива естетика. Хоча керамічний брекет без металевого пазу через підвищене тертя між дугою і зубом може трішки збільшити тривалість лікування.

Пластикові брекети 

Пластикова брекет-система візуально нагадує керамічну, але поступається у якості та ціні. Зазвичай, ці брекет-системи ставлять ті, хто не може дозволити поставити керамічні сапфірові брекети. Їх також не дуже помітно, але недоліком є те, що пластик легко вбирає барвники, тому на період лікування доведеться відмовитися від кави, чорного чаю, буряка та інших продуктів, що можуть залишити колір. 

Сапфірові брекети

Сапфірові брекети – остання новація, виготовлені з монокристалу оксиду алюмінію. Переваги – міцність, естетичність (привабливий блиск і прозорість), гігієнічність. Сапфірові системи практично не помітні на зубах, тому їх часто використовують пацієнти, які не хочуть привертати увагу металевою брекет-системою. 

Співвідношення між ціною та матеріалами брекетів

Найоптимальнішим варіантом є самолігатурні брекети металеві. Вони відзначаються відносно невисокою ціною, високим рівнем ефективності та надійності. Більш бюджетним, довшим по часу лікування, але також надійним варіантом є лігатурні металеві брекети. 

Що стосується естетичних брекет-систем, то найбільшою популярністю за співвідношенням ціна-якість користуються керамічні лігатурні брекети. Після них йде сапфірова брекет-система, краща по якості, але дорожча. Із бюджетних та менш якісних – пластикові брекети. 

Лінгвальні брекети дорогі та якісні, але через особливу конструкцію та високий рівень дискомфорту під час лікування, не є популярними. Вирівнювання зубного ряду за допомогою таких брекетів довше і важче. А також лінгвальні брекети негативно впливають на дикцію під час всього періоду лікування. 

Види брекетів, залежно від їх конструкції, фіксації та місця установки

Розділяють лінгвальні, лігатурні і безлігатурні брекети. Розповімо детальніше про кожен із них. Є такі види брекетів: 

Класичні лігатурні брекети

Лігатурні брекети. Такий вид має спеціальні замки, на які встановлюються лігатури – круглі резинки, які фіксують дугу у визначеному лікарем положенні. Лігатури можуть бути різних кольорів, тому цей варіант популярний серед дітей і підлітків. Але з таким видом брекетів потрібно приходити на прийом, в середньому, раз у місяць. Лігатурні керамічні чи металеві брекети товсті, порівняно, з самолігатурними, і ротова порожнина довше звикає до них. Проте вже через 2 тижні процес адаптації минає і ви не відчуваєте особливого дискомфорту. 

Самолігатурні брекети

Самолігатурні брекети. Менший розмір самих брекетів, мінімальне тертя між дугою і пазом брекета, а значить і найбільш швидке лікування. Брекети мають додатковий елемент, який сприяє швидшому переміщенню зубів. При цьому зникає необхідність у додаткових кріпленнях, замочках, кільцях, дугах, сепараторах і гачках, які зазвичай супроводжують лікування брекетами.

Сила, з якою переміщуються зуби, біологічно більш адаптована до природних рухів, ніж у звичайних брекет-системах. Це означає, що переміщення зубів відбувається безболісно і набагато легше переноситься пацієнтами. Робота з такими системами більш ефективна, тому що такі види брекетів не вимагають додаткових оглядів і активацій. Пацієнт рідше приходить на активацію, і в підсумку, заощаджує час і гроші.

Лінгвальні брекети

Лінгвальна брекет-система. Головна особливість лінгвальної брекети-системи в тому, що брекети фіксуються на внутрішню сторону зуба, що дозволяє зробити лікування абсолютно непомітним для оточуючих. Це геніальний винахід допомагає багатьом діловим людям, які раніше змушені були відмовлятися від ортодонтичного лікування, змінити свою посмішку на краще. Потрібно пам’ятати, що якісне лікування можливе тільки якісними матеріалам.

Показання та протипоказання до застосування брекетів

Встановлення брекет-системи може бути показане як дітям від 10 років, так і дорослим з наступних причин:

  • Аномалії положення окремих зубів і форми зубних рядів;
  • Виведення назовні зубів, що не прорізались;
  • Підготовка до протезування зубів;
  • Корекція профілю і поліпшення естетики обличчя, порушеної неправильним прикусом.

Більшість протипоказань має відносний характер – карієс, пульпіт, пародонтит, гінгівіт та інші гострі та хронічні захворювання зубів і ясен – після їх лікування або приведення до ремісії можна встановлювати брекети.

Тривалість ортодонтичного лікування брекет-системою

Термін і кінцевий ефект лікування брекетами залежить від трьох основних факторів: 

1) Вік пацієнта; 

2) Ступінь складності аномалії;

3) Рівень співпраці (кооперації) лікаря і пацієнта. 

Також важливими є брекети види. Адже різниця між якістю і тривалістю лікування самолігатурними металевими та лінгвальними брекетами – кардинальна. 

Звичайно, в молодому віці результати лікування досягаються легше і скоріше, однак і дорослі, і, навіть, літні люди можуть бути цілком впевнені в позитивному результаті лікування, бо біомеханічний принцип переміщення зубів діє в будь-якому віці (аж поки організм живий). Жити з брекетами доведеться від 6 місяців до понад 3 років у деяких випадках, періодично відвідуючи лікаря. Універсального терміну лікування для всіх немає, оскільки це індивідуальний процес.

Під час лікування протипоказана тверда, дуже гаряча або холодна їжа, не рекомендується вживати фарбуючі продукти та солодощі (через карієсогенну дію). Ретельність гігієни порожнини рота в цей період повинна подвоїтися. Після зняття брекетів зуби шліфують і полірують – для видалення залишків клею, а також встановлюють на них незнімні ретейнери або знімні ретенційні капи (практично непомітні для оточуючих). Ці засоби досить тривалий час будуть утримувати зуби в необхідній позиції, не даючи їм повернутися у вихідне положення.

Зважаючи на довготривалість ортодонтичного лікування, слід особливо підкреслити важливість співпраці (кооперації) лікаря і пацієнта. Свідоме ставлення до лікування з боку пацієнта, довіра і активна взаємодія з лікарем необхідні для досягнення результату в тривалій процедурі ортодонтичного лікування.

Чому варто замовити брекет-системи в інтернет-магазині BREKET.COM.UA

breket.com.ua пропонує:

  • 100% сертифіковану продукцію від перевірених виробників; 
  • Широкий вибір якісної ортодонтичної, стоматологічної продукції, товарів для техніків, а також аксесуари;
  • Зручні види оплати і доставки товару по Україні;
  • Співпрацю з надійними брендами світового рівня;
  • Відмінне співвідношення ціна-якість. 

Замовити товар можна самостійно на сайті чи за допомогою нашого менеджера у телефонному режимі. Дякуємо за довіру!